SBS Aluskiht Mineroll BASE 3000A

SBS rullmaterjal Mineroll BASE 3000A on mõeldud mitmekihilse bituumenkatusekatte aluskihiks.

✓ Elastomeeriga modifitseeritud ja polüesterkanga armeeringuga tugevdatud bituumenrullmaterjal;
✓ aluskihiks kergsulav (PE) polümeerkile;
✓ kavandatud kasutusviis: aluskiht ja aurutõke;
✓ prognoositav eluiga vähemalt 25 aastat;
✓ väga hea elastsus ja paindlikkus ka madalal temperatuuril;
garantii 10 aastat;
✓ tarnitakse tugevdatud alusel.

Mineroll BASE 3000A kirjeldus

Mineroll SBS bituumenmembraanist aluskiht BASE 3000A on kvaliteetne katuse- ja hüdroisolatsioonilahendus, mis on loodud kinnisvarale parima võimaliku kaitse tagamiseks. Valmistatud spetsiaalsest SBS (stüreenbutadieenstüreen) modifitseeritud bituumenist, pakub see membraan erakordset vastupidavust, paindlikkust ja ilmastikukindlust. Mineroll BASE 3000A on mõeldud kasutamiseks hoonete katusekatte alumise kihina, erinevate hoonete hüdroisolatsiooniks või aurutõkkena. Materjali saab kasutada nii uue katuse ehitamiseks kui ka vana parandamiseks jäigal aluspinnal. Materjali ei soovitata kasutada ühekihilise katusekatte või ühekihilise hüdroisolatsioonina. Polümeerkilest pealmine kaitsekiht, alumiseks kihiks kergusulav polümeerkile.

Mineroll BASE 3000A bituumenmembraan sobib suurepäraselt lame- ja madala kaldega katustele. Seda on lihtne paigaldada ja seda saab kasutada erinevatel meetoditel, kuid põhiliselt siiski gaasipõletiga või kasutades kuuma asfalti.

Mineroll BASE 3000A bituumenmembraanil on tugevnduseks mittekootud polüesterkangas, mis suurendab selle tugevust ja stabiilsust, muutes selle rebenemis-, pragunemis- ja läbitorkamiskindlaks. Selle suurepärased venimisomadused tagavad, et see suudab taluda temperatuurikõikumistest ja hoonete settimisest põhjustatud liikumisi ja pingeid. Membraan on loodud pakkuma ka suurepärast veekindlust, vältides vee imbumist ja tagades pikaajalise kaitse. Selle sile pind võimaldab hõlpsat puhastamist ja hooldamist, muutes selle kulutõhusaks ja praktiliseks lahenduseks igale hoone omanikule või töövõtjale.

Minerolli SBS toodete garantii on 10 aastat.

 

Mineroll BASE 3000A paigaldus

Ettevalmistus: Enne SBS bituumenkatuse paigaldamist peab pind olema puhas, kuiv ja sile. Kõik praht või väljaulatuvad osad tuleb eemaldada ning pind tuleb hoolikalt pühkida ja puhastada.

Kruntimine: SBS bituumenkatuse korraliku nakkumise tagamiseks tuleb pind kruntida bituumenkrundi, asfalti või emulsiooniga. Katusekonstruktsioon kinnitatakse tavaliselt mehaaniliselt tüüblitega lamekatuste aluskonstruktsiooni külge ja keevitatakse lamekatustele gaasipõleti abil; harvem kasutatakse bituumenrullmaterjali kinnitamiseks naelutamist, külm- või kuumliimimist, koormamist ballastiga

Kasutamine: alustage katuse madalaimast punktist ja liikuge ülespoole. Kandke SBS-bituumenkatus ridade kaupa, veendudes, et iga rea ülekate oleks vähemalt 10 cm. Kandke SBS bituumenkatuse pinnale, kasutades gassipõletit, et aktiveerida materjali tagaküljel olev liim, tagades kindla nakkumise.

Viimistlus: Pärast SBS bituumenkatuse paigaldamist tuleb veenduda, et kõigis rullmaterjali liitekohtades on piisav vuuk. Vastavalt katusestandardile peab rullmaterjali vuugi kohast olema välja voolanud 1cm jagu bituumenit paigaldusprotsessi käigus.

SBS katusekatet ei tohi paigaldada, kui välistemperatuur on alla -20 °C Kui välistingimused on -5°C, on soovitatav hoida SBS-i rulle vähemalt ühe ööpäeva siseruumides toatemperatuuril.

NB! SBS katusekatet peaksid paigaldama professionalsed lamekatuse spetsialistid.

 

Mineroll BASE 3000A hoiustamine

SBS-bituumenkatuserulle tuleb hoida jahedas, kuivas ja varjulises keskkonnas, et vältida päikese UV-kiirte ja niiskuse kahjustusi.

Rulle tuleb ladustada vertikaalselt ja toetuda kaubaalusele või muule sarnasele konstruktsioonile. Rullide horisontaalasendis hoidmine või üksteise peale ladumine võib kahjustada katusekattematerjali.

SBS bituumenkatuserulle tuleb kaitsta mis tahes võimalike kahjustuste eest, mida võivad tekitada tõstukid või muud laoruumis olevad seadmed. Lisaks peaksid rullid olema kaetud veekindla kattega, et kaitsta neid niiskuse ja prahi eest.

Rulle on oluline regulaarselt kontrollida kahjustuste või riknemise tunnuste suhtes. Kõik kahjustatud rullid tuleb laost eemaldada ja nõuetekohaselt kõrvaldada.

Lühikirjeldus

Elastomeeriga modifitseeritud ja polüesterkanga armeeringuga tugevdatud bituumenrullmaterjal

Paigaldusmeetod

Gaasipõletiga keevitus

Alumine pinnakate

Polümeerkile (PE)

Pealmine pinnakate

Polümeerkile (PE)

Külmpainduvus

-20 °C (ülemine ja alumine pind)

Kaubamärk

Mineroll®

Tootja

AS Bestor Grupp

Tüüp

Aluskiht

Pikkus (mm)

10000

Laius (mm)

1000

Katvus (m²)

10

Paksus (mm)

4.2

Kaal/m² (kg)

3.0 ± 0.2

Kogus alusel (m²)

100

Pikisuunaline tõmbetugevus (N/50 mm)

600 (-10%; '+50%)

Ristisuunaline tõmbetugevus (N/50 mm)

400 (-10%; '+50%)

Pikisuunaline venivus (%)

30 (-0; +20)

Ristisuunaline venivus (%)

35 (-0; +20)

Mineroll bituumenmembraani ladustamisjuhend EN/EE/FI

Download

Mineroll BASE 3000A Technical Data Sheet ENG

Download

Mineroll BASE 3000A Declaration of Performance

Download

Toote dokumendid


  Warning: Attempt to read property "post_parent" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 479

  Warning: Attempt to read property "post_name" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 517

  Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 534
 • Dokument 3 (test)

 • Warning: Attempt to read property "post_parent" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 479

  Warning: Attempt to read property "post_name" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 517

  Warning: Attempt to read property "ID" on null in /data05/virt118295/domeenid/www.mineroll.ee/htdocs/wp-includes/link-template.php on line 534
 • Test dokument 1

Vaadake kõiki dokumente meie dokumendi registrist.