SBS Pealiskiht Mineroll TOP 5000 AIR CARE

SBS rullmaterjal Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE on mõeldud mitmekihilse bituumenkatusekatte pealiskihiks.

✓ Tugevndatud armeeritud polüesterkanga ja elastomeerse polümeerbituumen (SBS) mineraaliga;
✓ Pealispind on kaetud lumivalge TiO2 graanuli puistega ja aluspind on kaetud kaitsekilega.
✓ aluskihti katab kergsulav (PE) polümeerkile;
✓ kavandatud kasutusviis: pealiskiht;
✓ paigaldamismeetod: Gaasipõletit kasutades
✓ prognoositav eluiga vähemalt 25 aastat;
✓ väga hea elastsus ja paindlikkus ka madalal temperatuuril;
garantii 10 aastat;
Broof (T2) tuleklass
✓  TL2 sertifikaat
✓ tarnitakse tugevdatud alusel.

Kategooriad: ,

Mineroll TOP 5000 AIR CARE kirjeldus

Mineroll TOP 5000 AIR CARE bituumenmembraanist pealiskiht on kvaliteetne katuse- ja hüdroisolatsioonilahendus, mis on loodud kinnisvarale parima võimaliku kaitse tagamiseks. Valmistatud spetsiaalsest SBS (stüreenbutadieenstüreen) modifitseeritud bituumenist, pakub see membraan erakordset vastupidavust, paindlikkust ja ilmastikukindlust. Pealispind on kaetud lumivalge TiO2 graanuli puistega ja aluspind on kaetud kaitsekilega.

Miks on AIR CARE pealiskiht eriline?

– isepuhastuv funktsioon tänu spetsiaalsele mineraalide kattele;
– aitab kaasa soojusisolatsioonile tänu mineraalide peegeldavatele omadustele;
– tänu mineraalide spetsiaalsele kattele tagab see globaalse keskkonnasaaste vähendamise, eriti linnapiirkondades;
– säilitab hoone esteetilisuse ka pikema aja vältel.

Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE bituumenmembraan sobib suurepäraselt lame- ja madala kaldega katustele. Seda on lihtne paigaldada ja seda saab kasutada erinevatel meetoditel, kuid põhiliselt siiski gaasipõletiga või kasutades kuuma asfalti.

Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE bituumenmembraanil on tugevnduseks mittekootud polüesterkangas, mis suurendab selle tugevust ja stabiilsust, muutes selle rebenemis-, pragunemis- ja läbitorkamiskindlaks. Selle suurepärased venimisomadused tagavad, et see suudab taluda temperatuurikõikumistest ja hoonete settimisest põhjustatud liikumisi ja pingeid. Membraan on loodud pakkuma ka suurepärast veekindlust, vältides vee imbumist ja tagades pikaajalise kaitse. Selle sile pind võimaldab hõlpsat puhastamist ja hooldamist, muutes selle kulutõhusaks ja praktiliseks lahenduseks igale hoone omanikule või töövõtjale.

Üldiselt on Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE bituumenmembraan usaldusväärne ja suure jõudlusega katuselahendus, mis pakub erakordset vastupidavust, paindlikkust ja ilmastikukindlust. Tänu oma lihtsale paigaldamisele, suurepärasele tugevusele ja suurepärastele veekindluse võimetele on see ideaalne valik iga äri- või elamuprojekti jaoks. SBS bituumenkatusekate on oma vastupidavuse ja veekindluse tõttu populaarne valik lame- või madala kaldega katustele.

Minerolli SBS toodete garantii on 10 aastat.

 

Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE paigaldus

Ettevalmistus: Enne SBS bituumenkatuse paigaldamist peab pind olema puhas, kuiv ja sile. Kõik praht või väljaulatuvad osad tuleb eemaldada ning pind tuleb hoolikalt pühkida ja puhastada.

Kruntimine: SBS bituumenkatuse korraliku nakkumise tagamiseks tuleb pind kruntida bituumenkrundi, asfalti või emulsiooniga. Katusekonstruktsioon kinnitatakse tavaliselt mehaaniliselt tüüblitega lamekatuste aluskonstruktsiooni külge ja keevitatakse lamekatustele gaasipõleti abil; harvem kasutatakse bituumenrullmaterjali kinnitamiseks naelutamist, külm- või kuumliimimist, koormamist ballastiga

Kasutamine: alustage katuse madalaimast punktist ja liikuge ülespoole. Kandke SBS-bituumenkatus ridade kaupa, veendudes, et iga rea ülekate oleks vähemalt 10 cm. Kandke SBS bituumenkatuse pinnale, kasutades gassipõletit, et aktiveerida materjali tagaküljel olev liim, tagades kindla nakkumise.

Viimistlus: Pärast SBS bituumenkatuse paigaldamist tuleb veenduda, et kõigis rullmaterjali liitekohtades on piisav vuuk. Vastavalt katusestandardile peab rullmaterjali vuugi kohast olema välja voolanud 1cm jagu bituumenit paigaldusprotsessi käigus.

SBS katusekatet ei tohi paigaldada, kui välistemperatuur on alla -20 °C Kui välistingimused on -5°C, on soovitatav hoida SBS-i rulle vähemalt ühe ööpäeva siseruumides toatemperatuuril.

NB! SBS katusekatet peaksid paigaldama professionalsed lamekatuse spetsialistid.

 

Mineroll TOP 5000 Ultra AIR CARE hoiustamine

SBS-bituumenkatuserulle tuleb hoida jahedas, kuivas ja varjulises keskkonnas, et vältida päikese UV-kiirte ja niiskuse kahjustusi.

Rulle tuleb ladustada vertikaalselt ja toetuda kaubaalusele või muule sarnasele konstruktsioonile. Rullide horisontaalasendis hoidmine või üksteise peale ladumine võib kahjustada katusekattematerjali.

SBS bituumenkatuserulle tuleb kaitsta mis tahes võimalike kahjustuste eest, mida võivad tekitada tõstukid või muud laoruumis olevad seadmed. Lisaks peaksid rullid olema kaetud veekindla kattega, et kaitsta neid niiskuse ja prahi eest.

Rulle on oluline regulaarselt kontrollida kahjustuste või riknemise tunnuste suhtes. Kõik kahjustatud rullid tuleb laost eemaldada ja nõuetekohaselt kõrvaldada.

Kaubamärk

Mineroll®

Tootja

AS Bestor Grupp

Tüüp

Pealiskiht

Tuletundlikkus

Broof(t2)

Pikkus (mm)

8000

Laius (mm)

1000

Katvus (m²)

8

Paksus (mm)

4.2

Kaal/m² (kg)

5.0 ±10%

Kogus alusel (m²)

80

Puiste värvitoon

Valge

Pikisuunaline tõmbetugevus (N/50 mm)

800 (-10%; '+40%)

Ristisuunaline tõmbetugevus (N/50 mm)

600 (-10%; '+40%)

Pikisuunaline venivus (%)

35 (-0; +20)

Ristisuunaline venivus (%)

35 ± 15

Ladustamisjuhend Mineroll bituumenmembraanid EN/EE/FI

Download

Tehniline andmeleht EN - Mineroll TOP 5000

Download

Toimivusdeklaratsioon EN - Mineroll TOP

Download